Dragi elevi, stimaţi părinți,
În aceste momente de profundă incertitudine și presiune asupra sistemului de învățământ românesc, vă anunțăm cu regret că în data de 8 septembrie 2025 nu se organizează festivitate de deschidere a anului școlar. Primirea elevilor se va face în clase, fără părinți. Excepţie fac clasele primare, unde părinţii îi pot însoţi pe elevi.
Elevii clasei I de la Şcoala Gimnazială Nr. 2 îşi vor desfăşura activitatea didactica în anul şcolar 2025-2026 în corpul unde se ţin activităţile de maghiară. De asemenea, clasa pregatitoare va funcţiona la Şcoala Gimnazială Nr. 2.
Programul elevilor pentru ziua de luni va fi de la 9:30 la 11 și nu se asigură transportul elevilor.
Uniforma este obligatorie pentru toate clasele din prima până în ultima zi de școală.
Vă urăm un an școlar încununat de provocări, ambiție și nenumărate rezultate excelente!
Sursa: FB Scoala Gimnaziala Nr 1 Faraoani
