C.S. FARAOANI – C.S. SIRETU SAUCESTI 3-3

Meciul din ultima etapa a acestui campionat a fost unul din cele mai frumoase, un meci deschis, pe contre, cu multe ocazii in care ambele echipe au ratat ocazii importante.Deschidem scorul in min 2, dupa un sut a lui Cherecheș I. din marginea careului. In minutul 25 ne vedem egalati. Cinci minute mai tarziu echipa oaspete preia conducerea dupa o centrare din dreapta , stabilind si scorul pauzei. Repriza secunda începe cum nu se poate mai prost, scorul devenind 1-3 dupa o lovitura libera de la 30 de metri, la care portarul Gherfi a iesit pe sub minge. Urmeaza 30 de minute in care ambele echipe se intrec cu ratările, iar in minutul 80 dupa o centrare lunga , Antal Antonio ( Jaghi ) , apare la finalizare , aducand speranta in echipa noastra. Urcam liniile in cautarea egalarii, lucru ce putea sa ne coste, dar șansa este de partea noastra si in minutul 93 Ardei B. aduce egalarea , In urma unei incursiuni splendide a Jaguarului echipei , Antonio, probabil unul din cei mai rapizi jucatori din Liga a IV-a, dupa ce in prima faza veteranul Dima reuseste sa pareze. Un rezultat echitabil, prin care am aratat inca odata ca reusim sa ne mobilizam impotriva echipelor fruntase.